Vali Günaydın merkez mahalle ve köy muhtarları toplantısını Çobanisa köyünde gerçekleştirdi.
Toplantı öncesi köyün kadınları ile bir araya gelen Vali Günaydın kendisine iletilen talep ve önerileri dinledi. Burada köy Kur’an Kursu için talep edilen masa, sandalye ve yazı tahtası talebinin derhal yerine getirilmesini istedi.
Toplantıda bir açıklama yapan Vali Günaydın, her ay düzenli olarak mahalle ve köy muhtarlarıyla toplantı yaptıklarını aktararak, toplantıların amacının vatandaşların yaşamlarını daha rahat ve huzurlu devam ettirmeleri olduğunu söyledi.
“5 ANAOKULU YAPILACAK”
Toplumun her kesimine yönelik çalışmaların aralıksız devam ettiğinin altını çizen Vali Günaydın “2018 yılı içerisinde 5 bağımsız anaokulu yapılacak, özellikle çocuklarımızın diğer okulların bünyesindeki ana sınıflarında değil de anaokulu bünyesindeki okullara devam etmelerini sağlayacağız. Çocuklarımızın daha konforlu bir ortamda eğitim almalarının yolunu açarak fiziki şartları düzelteceğiz.” dedi.
 
“2018 SONUNA KADAR TÜM KÖY GRUP YOLLARIMIZI SICAK ASFALTA KAVUŞTURACAĞIZ”
Sıcak asfalt çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Vali Günaydın 205 Km’lik hedeflerinde 165 Km’ye ulaştıklarını belirterek hava şartlarının uygun olması halinde Kasım ayı içerisinde hedeflerine ulaşacaklarını aktardı.
Vali Günaydın “ 2018 yılı sonuna kadar tüm köy grup yollarımızı sıcak asfalta kavuşturacağız. Bu da 420 km yapıyor. Bunun yanında diğer yolların da kalitesini arttırmak için çalışmalarımız hızla devam ediyor köylerimize 211 km ikinci kat asfalt yaptık.” dedi
“MEYVECİLİK”
Köylerde meyveciliğin gelişmesi konusunda da çalışma yapıldığını belirten Vali Günaydın, özellikle ceviz konusunda 5 bin dönüm arazinin hazır olduğunu ve yakın bir zaman içerisinde ceviz fidanlarının dağıtımının gerçekleştirileceğini söyledi.
“TURİZM”
Vali Günaydın ayrıca Davraz Dağının önemli bir turizm merkezi olduğunu dolayısıyla ağaçlandırma çalışmalarına başlandığını ve 10 yıl içerisinde 2 Milyon ağaç dikmeyi hedeflediklerini aktararak bu sayıya ulaşılması durumunda Davraz’ın dünyanın sayılı kayak merkezlerinden biri haline geleceğinin altını çizdi.
Vali Günaydın daha sonra merkez mahalle ve köy muhtarlarıyla toplantıya geçti. Muhtarlara tek tek söz veren Vali Günaydın iletilen talep ve önerilerle ilgili çalışma yapılması talimatı verdi.
Çobanisa köyündeki toplantının ardından Büyükgökçeli köyüne geçen Vali Günaydın burada vatandaşlara buluşarak kendisine iletilen talep ve önerileri dinledi ve ilgililerden çalışma yapmalarını istedi.